Реферат: Спирти | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Реферат: Спирти
Спирти (алканоли) - органічні сполуки, в молекулі яких міститься гідроксильна група -ОН (їх може бути декілька), пов'язана з вуглеводневим радикалом.
Залежно від того, скільки гідроксильних груп входять в молекулярний склад спиртів, їх поділяють на три основні підгрупи:

1. Одноатомні спирти,
2. Двохатомні спирти (або гліколі),
3. Трьохатомна спирти.

Також існує певна класифікація спиртів з вуглеводневих радикалам, що входять до їх складу. є:

- Граничні,
- Ненасичені,
- Ароматичні.

Молекули граничних спиртів містять виключно граничні радикали вуглеводню. Ненасичені, в свою чергу, мають між атомами вуглецю не одинарні зв'язки, а подвійні і потрійні. Молекули ароматичних спиртів складаються з бензольного кільця і ​​гідроксильної групи, зв'язок між якими здійснюється за допомогою атомів вуглецю, а не напряму.

Речовини, у яких з'єднання бензольного кільця і ​​гіброксільной групи відбувається безпосередньо, називаються фенолами, і вони представляють окрему хімічну групу з відмінними від спиртів властивостями.

Також існують багатоатомні спирти, до складу молекул яких входить кількість гідроксильних груп більше трьох. До цієї групи відносять гексаол - найпростіший спирт з шістьма атомами.

Спирти, що мають у своєму складі лише 2 гідроксильнігрупи, з'єднані одним атомом вуглецю, мають властивості мимовільно розкладатися: вони вкрай нестійкі. Їх атоми здатні перегруповуватися, утворюючи кетони та альдегіди.

У молекулі непредельной групи спиртів є подвійний зв'язок між гідроксильною групою і воднем. Такі спирти, як правило, теж досить нестійкі і можуть мимовільно изомеризоваться в кетони та альдегіди. Така реакція є оборотною.

Існує ще одна класифікація спиртів згідно якості вуглецевого атома: первинні, вторинні і третинні. Все залежить від того, з яким атомом вуглецю зв'язується в молекулі гідроксильна група.

Хімічні параметри і властивості спиртів безпосередньо залежать від їх будови і складу. Але існує одна загальна закономірність, яка присутня у всіх спиртах. Оскільки їх молекули складаються з гідроксильних і вуглеводневих радикалів, то і властивості залежать виключно від їх взаємодії і впливу один на одного.

Щоб виявити, як вуглеводневий радикал впливає на гідроксильну групу , порівнюють властивості сполук, одні з яких утримувати і гідроксильну групу і радикал, і ті, у яких вуглеводневий радикал в будові немає. Такий парою можуть виступати етанол і вода. Водень в молекулі, як спирту, так і води може відновлюватися (заміщатися) молекулами лужних металів. Правда з водою така реакція проходить досить бурхливо: виділяється настільки велику кількість тепла, що навіть може статися вибух.

Ще одним хімічним властивістю спиртів є межмолекулярная і внутримолекулярная дегідратації. Суть молекулярної дегідратації складається з відщеплення водної молекули від 2 -х молекул спирту, яке відбувається при підвищенні температури (нагріванні). Обов'язково в реакції мають брати участь водовіднімаючих з'єднання. У ході реакції дегідратації виходять прості ефіри.

Внутримолекулярная дегідратація істотно відрізняється від міжмолекулярної. Вона проходить при ще більш високій температурі, і вході її протікання виходять алкени.


Категорія: Реферати | Переглядів: 442
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]