Презентація: "Запорізька Січ" | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Презентація: "Запорізька Січ"
Спершу мова йде безпосередньо про виникнення Січі, яку, на думку більшості істориків, заснував один з перших відомі козацьких гетьманів Дмитро (Байда) Вишневецький. Перше серйозне поселення було створено на острові Мала Хортиця на Дніпрі. Далі говориться про загальні принципи організації, описується розвиток запорізького суспільства від окремих поселень до об'єднаної території, що має безліч ознак державності. В оповіданні приділяється особлива увага демократичності козаків, яка проявлялася в виборності гетьмана та його підзвітності козацькій раді.

Також автор згадує і про релігійність запорожців. На території Січі було побудовано більше шістдесяти християнських храмів, які регулярно брали добровільні пожертвування. Варто також сказати, що козаки виконували важливу роль у захисті православ'я як від окатоличення, так і від мусульманства.

Наприкінці презентації робиться висновок, що Запорізька Січ все-таки не була повноцінною державою, проте володіла багатьма його рисами і мала великий потенціал. Автор: Сіренко Анастасія.


Категорія: Історія | Переглядів: 151 |
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]