Презентація на тему: Гайдамаччина. Коліївщина. Опришківство. | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Презентація на тему: Гайдамаччина. Коліївщина. Опришківство.
Сьогодні у нас звісно на порядку денному історія і тема презентації - народні повстанські рухи: Гайдамаччина. Коліївщина. Опришківство.

Головною причиною всіх цих повстань було збільшення впливу Польщі та Австрії на Правобережній Україні і проведення польською шляхтою жорсткої колонізаторської політики по відношенню до місцевого населення. Як наслідок, основною силою цих рухів було селянство.

Гайдамаччина - це, по суті, два масштабних повстання, які спалахнули в 1734-му і 1750-му роках, які, проте ж, були швидко придушені у зв'язку з низьким рівнем організації повстанців.

Коліївщина - свого роду, ідейний продовження гайдамаччини під проводом таких відомих історичних діячів як Максим Залізняк та Іван Гонта. Епіцентром розвитку подій довелося стати території південної частини сучасної Київської області. Коліївщина так само не увінчалася успіхом і була швидко зупинена.

Опришківство - ще одне повстанський рух, який виник на території Галичини в XVI столітті, але увійшло в активну фазу 30-40-х роках XVIII століття. Ідейний натхненник - Олексу Довбуш. Як і інші повстання, успіхом не увінчалося, хоча тривало набагато довше. Остаточно придушити повстанців австрійцям вдалося тільки в другій половині звісно XIX століття.


Категорія: Історія | Переглядів: 109 |
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]