Твір про свою малу батьківщину (Донбас) | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Твір про свою малу батьківщину (Донбас)

У кожної людини є місце, яке він вважає своїм домом. Тут все дорого і знайомо з раннього дитинства, тут легко дихається. Не має значення, чи живемо ми тут або давно переїхали, образ цих місць - завжди в нашому серці. Це місце - наша мала батьківщина. 

Мій рідний край Донбас. Я люблю його строгу красу: силуети териконів на тлі західного неба, квітучі гілки абрикос пронизливо-синім весняним днем, загадкові тіні акацій тихою літньої ночі, степовий, гарячий серпневий вітер, що жене білі баранці по Азовському морю і куйовдить верхівки прибережних красенів-тополь, шерех осінніх кленових листків на бульварі, веселу передноворічну суєту ялинкових базарів. Я люблю наших простих жителів, трудівників з широкою душею, які не носять камінь за пазухою, вміють працювати і відпочивати. Люди ці не шукають вигод, які не плетуть політичних інтриг, які не розпалюють міжнаціональну ворожнечу, тому що вони різних національностей: 

Балканський серб, селянин псковський 

Вистачило всім землі і місця 

Побіжний козак і грек азовський 

Селилися поруч, жили разом 

У більшості своїй це люди, які хочуть жити мирно, трудитися і ростити дітей. Вони готові важко працювати і хочуть, щоб їх праця була гідно винагороджено. Ми любимо красу. Всі знають, що наш Донецьк - це місто троянд. Особлива гордість нашого міста - парк імені Щербакова. Як він красивий восени, коли цвітуть алеї троянд! А кілька років тому в центрі міста виник музей кованих фігур - краса і талант, втілені в металі. 

Деякі мої однокласники мріють виїхати жити за кордон, в країни, де рівень життя вищий. Але особисто мені подобається, коли мої сусіди - це люди, яких я знаю з дитинства, люди, з якими мене пов'язують спільні спогади, схожі моральні цінності. 

Я радий тому, що мій край має багато навчальних закладів і розвинену промисловість. Це означає, що мені немає необхідності кудись їхати. Я зможу вивчитися і знайти роботу тут. 

Тут я народився, виріс, вчуся, тут живуть всі ті, хто мені дорогий. Тут я хочу в майбутньому працювати і виховувати моїх дітей. Я люблю свій рідний край і пишаюся ним, мрію прославити його. І іноді, повертаючись додому теплим вечором, мені так і хочеться повторити слова мого великого земляка Володимира Сосюри з книги «Донеччина моя»: 

Піснею полечу я 

Над простором нив, 

Землю я цілую, 

За якою ходив ... 

Землю я цілую, 

Ту, що полюбив.Категорія: Готові твори | Переглядів: 237
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]