Твір на тему "Тарас Бульба - народний герой" | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Твір на тему "Тарас Бульба - народний герой"
Повість «Тарас Бульба» була написана в XIX столітті і повторювала деякі історичні події. В образі головного героя були представлені самі доблесні якості, властиві істинному козакові. За деякими даними, зображуючи цього героя, Н. В. Гоголь використовував реальних козацьких отаманів і факти з їхнього життя. Все життя Тараса Бульби пов'язана з Запорізькою Січчю і вільними козаками, для яких захист батьківщини була головною метою. Вони не представляли своє життя без відстоювання рідної землі і православної віри. І головний герой п'єси - не виняток.

Відразу після повернення синів з Київської академії він вирішує прилучити їх до такої козацького життя і зробити з них справжніх козаків. На його думку , одного столичної освіти недостатньо для виживання в житті. Потрібна більш дієва школа життя і її вони знайдуть в Запоріжжі. Сам він бувалий козак і вмілий воїн в чині полковника . Його поважають і шанують товариші за відвагу , відданість і силу волі. Його мрія побачити ті ж якості у своїх синів. Він хоче всім товаришам показати, яких молодецьких синів він виростив . Його відверто радує , коли старший син Остап на його глузування з приводу їх столичного виду кидається в бій. Для нього це показник сміливості , гарячність і вміння постояти за себе.

Найбільш яскраво характер Тараса Бульби показаний в конфлікті з його молодшим сином - Андрием . Коли він дізнається , що його син пішов на бік поляків , його не хвилюють мотиви цього вчинку , він ні хвилини не думаючи , вбиває його. Він не може змиритися з тим , що його син зрадник. Не втішає навіть те , що молода людина вчинив так заради великої і чистої любові. Для Тараса Бульби це найгірша форма зради : піти з власного загону , а потім вийти в бій на стороні супротивника. Таким вчинком Андрій не тільки зрадив брата і батька , а й все козацтво , і свою вітчизну. Головний герой так і не зміг оговтається від цієї трагедії. Однак сила характеру і усвідомлення правди того великої справи , якій він служив , змусили його вбити власного сина.

Фортеця характеру і неприхована відвага проявилися по відношенню і до старшого сина . Коли Остапа полонили і відвезли до Варшави , він , будучи пораненим , знайшов спосіб переправитися до місця страти в надії врятувати вірного сина і справжнього воїна . Старший син Тараса Бульби був , як і батько сповнений віри в праве діло і сили волі. Він ні звуку не видав під час страти , лише поцікавився , чи тут його батько. Тарас Бульба , знаючи , що його , можливо , схоплять і уб'ють , крикнув через весь натовп , що він тут і чує сина. За ним тут же погналися ляхи , але і його слід прохолов.

В образі Тараса Бульби втілений сам народ. Він все життя боровся за правду , за батьківщину і за православну віру. У цій боротьбі не було місця егоїзму , особистим інтересам і навіть думкам про сім'ю. Навіть дружина його бачила вкрай рідко , тому що він вважав себе вільним козаком і весь час віддавав службі народу . У своїх синів з усіх сил намагався зростити такий же патріотичний дух . І навіть помер Тарас Бульба з честю , як справжній народний герой , перед смертю встигнувши допомогти товаришам бігти .


Категорія: Готові твори | Переглядів: 255
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]