Твір на тему "Культура спілкування і мовний етикет" | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Твір на тему "Культура спілкування і мовний етикет"
У сучасному суспільстві, етикет і культура спілкування відіграють важливу роль для людини. Справа тут не тільки в тому, що потрібно правильно і красиво спілкуватися один з одним.

Іноді, наша здатність спілкуватися культурно є визначальним фактором, як, наприклад, при проходженні співбесід при прийомі на роботу. У деяких навчальних закладах віднедавна з'явилися спеціальні дисципліни з такими назвами як: "Етикет" і "Культура спілкування".

На заняттях учнів навчають культурі мовної поведінки. Ми знаємо, як потрібно, наприклад, вести себе за столом, або на шкільних уроках, однак, далеко не кожна людина сьогодні дотримується правил мовного етикету. Сумно, адже ці знання є корисними, особливо для тих людей, чиї професії безпосередньо пов'язані із спілкуванням.

Погодьтеся, що набагато приємніше чути грамотно побудовану, розмірене мова, ніж невиразне, переривчасте бурмотіння. Найчастіше, ввічливі і культурні люди вживають вирази мовного етикету автоматично, навіть не помічаючи цього. Саме до такого результату і потрібно прагнути. Ми з дитинства знаємо деякі основи культури мови: ми вітаємося, прощаємося, дякуємо.

У будь-якій мові існує безліч різних способів вітання. Кожен з цих способів підходить до певної ситуації. Наприклад, не можна звертатися на "ти" до незнайомої дорослій людині. Мовний етикет вчить нас правильно підбирати вирази і застосовувати їх за призначенням. Вміле поводження з правилами мовного етикету надає людині впевненості в собі.

Не забувайте, що перше враження про людину складається, в тому числі, і від його манери говорити, від рівня його культури. Потрібно прагнути спілкуватися ввічливо, виявляти повагу до оточуючих і тоді, про вас неодмінно будуть відгукуватися, як про приємне співрозмовникові.


Категорія: Готові твори | Переглядів: 1124
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]