Твір на тему "Як з'явилася писемність?" | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Твір на тему "Як з'явилася писемність?"
Сучасна людина вчиться писати і читати з дитинства. Складно уявити наше життя без таких необхідних сьогодні умінь. Однак, перш ніж зародилася писемність минуло чимало століть.

Первісні люди могли говорити і спілкуватися між собою за допомогою звуків, жестів, а потім і слів. Цього виявилося недостатньо, потрібно було якимось чином запам'ятовувати і фіксувати інформацію, передавати свій досвід наступним покоління, спілкуватися на відстані. Так виникла потреба в писемності. На самому початку свого шляху до писемності, первісні люди стали малювати на стінах печер малюнки, що розповідають про їх життя і діяльності.

Потім з'явилося "вузликове лист". За допомогою різних вузлів та їх кількості можна було передавати інформацію. Перші пам'ятники писемності, що віддалено нагадує сучасну, відносять нас до періоду мезоліту. Зародилася писемність в Месопотамії в середині IV, початку III століть до нашої ери.

Писати почали на глиняних табличках, поки глина не застигла можна було нанести на табличку різні знаки і "клиноподібні" штрихи, звідси і назва першої писемності - клинопис.

Написи на табличках робилися за допомогою спеціальної дерев'яної або очеретяної палички із загостреним кінцем. Таким способом можна було писати слова і окремі склади.

Одночасно з шумерами (жителями Месопотамії), писемність стали освоювати і єгиптяни. Для передачі інформації вони використовували ієрогліфи, які могли означати як одне слово, так і декілька. Свої ієрогліфи єгиптяни зображували на стінах гробниць, на глиняних табличках, а потім, стали використовувати перший папір - папірус.

Перший алфавіт був придуманий греками приблизно тисячу років до нашої ери. Писемність пройшла довгий і тернистий шлях свого розвитку. Завдяки досвіду наших древніх предків, кожна високорозвинена сучасна цивілізація сьогодні має свою власну писемність.


Категорія: Готові твори | Переглядів: 190
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]