Твір на тему "Дві долі синів Тараса Бульби" | ГДЗ - Готові домашні завдання | Скачати презентації - готові презентації PowerPoint

Твір на тему "Дві долі синів Тараса Бульби"
Повість М. В. Гоголя «Тарас Бульба» була написана в XIX столітті і грунтувалася на історичних подіях минулого. Центральними персонажами у творі були два брати, два сини старого козацького полковника Тараса Бульби. Старшого сина звали Остап, а молодшого - Андрій. Обидва брата були здоровими молодими воїнами. Здавалося б, вони такі різні і мають такі різні долі. Однак долі у обох однаково трагічні.

У них в обох було однакове дитинство. Обидва виросли під наглядом дбайливої ​​мами . Однак у той час як Андрій завжди потребував материнської любові, Остап намагався завжди бути більш самостійним і сильним, як батько. Обидва отримали однакову освіту, але проявляли себе по- різному. Андрієві завжди легко давалося навчання, і він був значно винахідливішими брата. Остапу ж спочатку навчання зовсім не давалася, але він прикладав максимум зусиль і у підсумку став одним з кращих учнів бурси.

Обидва брата після закінчення навчання в Києві повернулися додому, де пробули недовго. Під керівництвом батька вони незабаром вирушили на Запоріжжя отримувати життєвий досвід, і як говорив сам Тарас Бульба для проходження школи життя. Там козаки об'єдналися проти поляків і почалися часті запеклі бої. Остап і Андрій швидко стали одними з кращих бійців. Вони вірою і правдою захищали свою батьківщину.

Коли козацькі полки не змогли взяти місто Дубно, вони вирішили взяти його в облогу. Там Андрій зустрів служницю своєї коханої дівчини- полячки . Дізнавшись, що та в біді і переносить важкий голод , він тут же вирішив їй допомогти. В результаті, заради своєї любові він відмовився від рідних , від товаришів і , нарешті, від рідної землі. Це зрада його привело до бою з рідним батьком і братом. Тарас Бульба не зміг змиритися з тим , що його молодший син зрадник і власноруч його вбив. Так, трагічно закінчилося життя Андрія.

Не менш трагічна доля Остапа . Він усім серцем вболівав за брата , але залишався все також вірний козакам , як і спочатку боїв. Коли поляки відправили своїм полками підкріплення , козацькі війська були розгромлені і багато з них опинилися в полоні , в тому числі і Остап. Батько був поранений , але з усіх сил намагався допомогти синові . Дізнавшись , що всі полонені будуть страчені у Варшаві , він відправився туди в спробі якось допомогти Остапові , але лише став свідком страти сина , що не видав ні звуку і залишався до кінця стійким воїном.

По суті , трагічна доля і Тараса Бульби. Йому довелося прийняти смерть найдорожчих йому людей. Але це були різні смерті: одна - смерть істинного козака , інша - смерть зрадника. Незважаючи на те , що обидва сини були виховані однаково , виросли в одному будинку , отримали однакову освіту , життєві цінності та пріоритети у них були різні.


Категорія: Готові твори | Переглядів: 1632
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]